6. ročník odborně diskuzního semináře
DESIGN ROADSHOW


DESIGN ROADSHOW JIHLAVA
 • 5. listopadu 2015, SUPŠ Helenín


Truhlářství – Roman Papoušek
Přišli jsme, protože se zabýváme výrobou nábytku, takže pro nás tato akce byla přínosem. K účasti nás pochopitelně motivovaly hlavně nové designy. Hodně nás zaujala dvířka od Trachey v akrylátovém provedení. To se nám hodně líbilo. Samozřejmě J.A.P. Možnosti řešení dveří to je úplně úžasná záležitost. Po technické stránce pravděpodobně kování na jednotlivých výsuvech a podobně. Novinkou pro nás dnes byla designová dvířka. Samozřejmě JAP. Akce byla příjemná a zajímavá, adekvátní času i náplni.

Profil nábytek
Přišli jsme, protože jsme se chtěli všeobecně dozvědět nějaké novinky solidních dodavatelů. Zaujala nás novinka firmy J.A.P. – vysoké dveře Master, které jsou tlusté 4 cm, pak zrcadlová dvířka od Trachey a od Blum tip na SERVO-DRIVE. Akce nebyla dlouhá, ty dvě hodinky jsou akorát.

RD Design Radomíra Smetanová; Ing. arch. Andrea Dítětová
Dnes nás zaujalo v podstatě všechno, ale nejvíc kování pro dveře od podlahy až ke stropu - na celou výšku bez nadpraží a bez úchytkové kování na myčky a ledničky. Novinkou pro nás byl TIP-ON BLUMOTION a bez úchtkové kování na myčky a lednice. Akce byla perfektní, zaujala nás a moc jsme si pochutnali.

​DESIGN ROADSHOW ČESKÉ BUDĚJOVICE

 • 22. října 2015, Galerie Riegrova 51
 

Truhlářství Volf
Na téhle akci jsme ještě nikdy nebyli. Dozvěděli jsme se o ní díky pozvánce, která nám došla. A proč jsme přišli? Protože se akce týkala věcí, které nás zajímají… stavebních pouzder a dveří, kuchyňských dvířek od Trachey i kování od Blum. Pokud se jedná o sortiment J.A.P., tak v tomto segmentu nejsme nijak zvlášť informovaní. V prezentaci dvířek od Trachey, tam jsme zaznamenali zajímavé novinky. No a firmu Blum známe nejvíc z těchto tří společností.

STUDIO SUGEST 2, Ing. arch. Luděk Kamiš
Přišel jsem se podívat hlavně na prezentaci firmy J.A.P.. Měl jsem připravené dotazy na nějaké detaily, které mi pan Colon zodpověděl. Celkem mě zaujala firma Trachea, a také fakt, že umí vyrobit dvířka i větších rozměrů. Akce byla fajn, byla přiměřeně dlouhá, vůbec to nevadilo.

PELZER design showroom, s. r. o., Petr Langman
Přišel jsem, protože jste mě pozvali. Musím říct, že jsem čekal trochu něco jiného. Je užitečné tyto informace vědět, byť to nebylo nic, co bych neznal nebo nepoužíval. Jezdím i na výstavy do zahraničí, kde jsou novinky dříve. Zkušenost s kuchyňskými dvířky Trachea nemám, ale zaujaly mě akryláty, jako náhrada za lakovaná dvířka.

Elektro Novák CB s. r. o.
Zaujalo nás to, co se nás týkalo – nábytková dvířka a samozřejmě kování Blum. Většinu jsme znali, jen jsme na živo neměli vyzkoušený Blum. Jeho prezentované novinky jsme znali jen z videa, ale naživo ne…to až na roadshow.

DESIGN ROADSHOW BRNO

 • 8. října 2015, VUT Brno - Fakulta architektury

Ing. arch. Miroslava Kneprová
Akce se mi moc líbila. Prezentující firmy znám a často spolupracuji s Tracheou a J.A.P. Od firmy J.A.P. používám nejčastěji stavební pouzdra a už se mi podařilo i použít obklad za kuchyňskou linkou z Grafoskla. Od Trachey jsem zatím měla vzorníky na nábytkové dílce. Přišla jsem na základě pozvánky a telefonátu, protože tak vytrvale o mě ještě nikdo neusiloval J.
 
Ing. arch. Veronika Dobešová, MAGION ARCHITEKTI
Dnes jsem na akci přišla, protože jsem chtěla vidět novinku od firmy Blum – bezúchytkové otevírání ledničky a myčky. Standardně při své práci používám výrobky firmy J.A.P. a Blum. Zaujaly mě dveře MASTER a STRONG od J.A.P. S celou prezentací jsem byla moc spokojená.

Ateliér Hermann 
Na akci jsem přišla, protože se zabýváme hodně návrhy interiéru rodinných domů, tak jsem chtěla vidět veškeré novinky. Všechny firmy znám a běžně s nimi spolupracuji. O všech věcech, které zde byly prezentovány, máme jisté povědomí, ale chtěli jsme si doladit podrobnosti.

GG studio, Ing. Lucie Jurůjová
Dnešní akce se mi velice líbila. Firmy, které se zde dnes představily, znám. Při své práci jsem se již setkala s kuchyňskými dvířky od Trachey a s dveřmi od J.A.P. Na akci jsem přišla kvůli celkovým informacím, chtěla jsem znát všechny novinky.

Ateliér Lubina, Ing. arch. Šárka Klaklová
Akce se mi líbila a byla velice poučná. Dnes mě nejvíce zaujaly dvířka od Trachey a dveře MASTER od J.A.P., ale to je asi ovlivněno tím, že to momentálně řeším i pracovně v jedné z realizací. Líbila se mi i prezentace firmy PROTOCOM o 3D tiskárnách. Zaujal mě model toho domečku, ale osobně bych se do toho asi ještě nepouštěla. 
 

DESIGN ROADSHOW OLOMOUC

 • 24. září 2015, REZIDENCE ROKYCANOVA

Ing. arch. Anna Smrčková, Archind
Dnešní akce byla pro mě hodně podnětná. Firmy, které zde prezentovaly, znám. Prozatím nespolupracuji pouze s Tracheou. Nejčastěji ve svých realizacích používám stavební pouzdra od J.A.P., ale dnes mě hodně zaujaly celoskleněné dveře MASTER a STRONG. Ty jsou skvělé. Od firmy Blum používám veškeré kování. Na akci jsem přišla na základě zaslané pozvánky na email. Do dalších let bych ocenila další novinky v oblasti dveří a nábytku.

Ing. arch. Ladislava Doležalová, XD architekti Šumperk
Akce se mi líbila a přinesla spoustu technického řešení, které hledám často na internetu a tady ho vidím reálně. Velice se mi líbí posuvné celoskleněné dveře od J.A.P. I když Tracheu při své práci nepoužívám, tak mě mile překvapila. Pamatovala jsem si ještě dvířka od Trachey, která měla zadní stranu pouze bílou, tak jsem ráda, že už to tak není. Jinak při své práci běžně používám kování od Blumu a výrobky firmy J.A.P. Na akci jsem se přišla podívat proto, že zrovna teď řeším interiér, do kterého použiji skleněné dveře od J.A.P. a i kování od Blumu.

Ing. arch. Radovan Urválek
Akce se mi líbila. Hodně mě zaujaly skryté zárubně, i když jsem ten princip znal, a už jsem ho i viděl. Zvláště se mi líbila informace, že
v J.A.P. ještě něco neumí (dotazy na technickou specifikaci dveří akvárko). To já mám rád, že se to na trh dostane až v té době, kdy to funguje. Je mnoho firem, co to jenom zkusí a pak to hned pustí na trh a je to průšvih. Pak se mě zákazníci ptají, proč si mi to navrhoval, když…. A na co jsem se přišel podívat? Asi nic konkrétního, protože jsem zhruba věděl, co mě čeká. Já jsem se kromě práce architekta, stal soudním znalcem. Proto potřebuji mít hodně informací - a co je důležité, a to se tady také objevilo, mít informace o průšvihách, abych věděl na co si dát pozor. Líbilo se mi, že zástupci firem to řekli na rovinu, tak jak to je. Do dalších let bych v programu ocenil nějakou kvalitní firmu na dveře nebo výrobce odlehčených interiérových desek.

Lenka Sikorová, SILE INTERIÉRY
Akce byla fajn. Hodně se mi líbily novinky od J.A.P. a pak dvířka od Trachey, s těmi hodně spolupracuji a velmi  mě to zajímá. Byla jsem se podívat na Intersalonu v Holešově a teď tu mají ještě další novinky, které jsem neviděla. Hodně mě zaujaly ty pětidílná a třídílná dvířka. Sice to ukazovali už i na Intersalonu, ale nebyl k tomu žádný komentář. Na akci jsem se přišla podívat na základě zaslané tištěné pozvánky, která loni ještě nebyla. 
 


DESIGN ROADHSOW PLZEŇ

 • 17. září 2015, VĚDECKOTECHNICKÝ PARK

MB NÁBYTEK
Na akci jsme přišli, protože jsme byli především zvědaví na novinky od firmy Blum a Trachea, od kterých běžně výrobky používáme. Hodně nás zaujalo bezúchytkové otevírání na ledničku od firmy Blum, 3D hrana a záporný úhel od Trachey. S Tracheou spolupracujeme už 20 let. Dnes jsme na akci poprvé a přišli jsme na základě zaslané tištěné a emailové pozvánky. Ono je lepší se přijít podívat a ty novinky vidět, abychom to mohli dál prezentovat zákazníkům. Už jsme měli poptávky i na bezúchytkové kování na ledničku a prozatím jsme pro to neměli řešení. Spousta zákazníků chce kuchyňské linky bezúchytkové v lesklém provedení, proto jsme sem přišli, abychom se dozvěděli něco nového, nové trendy.

GradeD MG – Miroslav Graif, Future interier – Jana Praizlerová
Akce byla perfektní. Dneska nás zaujaly novinky od Blumu, ty jsme ještě neznali. Jinak nás nic nového nepřekvapilo, proto už jsme to všechno znali. Byli jsme se podívat v showroomu v Přerově u J.A.P. a tam jsme to všechno viděli. Do svých realizací používáme výrobky od všech firem. Přišli jsme proto, abychom se zdokonalili a prohloubili znalosti o těchto novinkách a odnesli si sebou spoustu dalších informací. Především jsme to chtěli všechno vidět na živo. Je to mnohem lepší než z katalogu.

Mgr. Naděžda Potůčková
Akce byla velice zajímavá a přínosná. I když se v těchto firmách orientuji méně než třeba ostatní, tak mě to hodně zaujalo. Nejvíce mě asi zaujaly nábytková dvířka od Trachey. S firmami prozatím nespolupracuji, ale v budoucnu bych se tomu nebránila. Na akci jsem poprvé a přišla jsem se podívat na základě pozvánky a telefonátu. 

 

DESIGN ROADSHOW LIBEREC

 • 10. září 2015, TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI

Tereza Veselá, Interiéry - podlahy Děčín 
Akce se mi moc líbila. Líbily se mi i novinky, které zde byly představeny. Hodně mě dnes zaujaly ztracené hrany na nábytkových dvířkách od Trachey. Jinak jsem všechny prezentující firmy znala, ale prozatím jsem spolupracovala pouze s J.A.P. a Blumem. Z kuchyňských dvířek používáme HEFAS a Grena, ale do budoucna určitě pouvažuji, že bychom používali Tracheu. O akci jsem se dozvěděla prostřednictvím mého šéfa, který mi pozvánku poslal na Facebooku.

Ing. arch. Ludmila Pražáková, Ateliér L
Dnešní akce se mi líbila. Je to vždycky bezvadné, když jsou ty novinky takto připravené. V podstatě nám to vždycky nesete pěkně na jednom talíři a máme to všechno na jednom místě. Všechny firmy znám, už jsem na vaší akci asi po třetí a s firmami se setkávám i jinde. Informace předávám i studentům, protože učím na střední škole – obor: navrhování nábytku a design. Od Blumu standardně používám všechno jejich kování a od J.A.P. skleněné dveře do interiéru a teď jsem použila i bezobložkové zárubně, ale prozatím je to jenom v návrhu. Dneska mě hodně překvapila nabídka dvířek Trachea, ta je velmi lákavá, takže se budu muset do příštích realizací kuchyní opravdu zamyslet. O akci jsem se dozvěděla pomocí mailové pozvánky.

Miroslav Drbohlav a Ing. Dana Poláková, MD interiéry 
Na akci nejsme poprvé, ale líbila se mi. Nejvíce se mi dnes líbily asi ty 3D tiskárny. Ostatní firmy znám, ty se opakují, ale já jsem ocenil toto doplnění někým novým. Dneska nás nalákaly především ty skryté zárubně, a proto jsme se přišli podívat.

Ing. arch. Zuzna Pobišová, Top design projekty 
Akce byla velice zajímavá. Myslím si, že je něco jiného si to najít a prohlédnout na internetu, než vidět to takto na živo. Z firem, které zde dnes prezentovaly, se přiznám, znám jen firmu J.A.P., od které používáme hodně pouzdra. Nejvíce mě dnes zaujaly skryté zárubně
a především ten fakt, že to vyrábí český výrobce při nějakých přijatelných cenách. Je to opravdu něco, co klientům můžeme nabídnout
a není to nějaký vyslovený nadstandard.

Ing. arch. Zdeněk Daniel
Akce je dobrá a zajímavá, jsou tu novinky, které jsem ještě neviděl. Akce je i v zajímavém prostředí, tady na fakultě, má to takovou příjemnou atmosféru. S firmami osobně nespolupracuji, ale všechny je znám. Nadchly mě dveře od J.A.P., ale hodně mě zaujal 3D tisk od Trachey. Už jsem o tom hovořil s jejich zástupcem a domluvili jsme se na možné spolupráci. 
 

DESIGN ROADHOW HRADEC KRÁLOVÉ

 • 3. září 2015, HOTEL TEREZIÁNSKÝ DVŮR


Paní Podivínská, Interiér 3000
Akce byla vysoce profesionální. Myslím si, že je dobře, že jednou za rok se aktuálně dovíme, jaké jsou možnosti a případně můžeme vznést i dotazy. Firmy, které zde dnes prezentovaly znám. Nejvíce znám tedy asi Blum a Tracheu také, ale od J.A.P. jsem prozatím nic nepoužila. Dnes mě hodně oslovily všechny ty elektrické pojezdy od Blumu. Také u dveří od J.A.P. mě hodně zaujaly možnosti, jakým způsobem lze využít hliníkové profily a jakou výplň mohou dveře mít. Jsou to velice pěkné a moderní věci. Samozřejmě Trachea má zajímavé materiály a kvalitu zpracování dvířek.

Pan Pulc, SAV, spol. s.r.o.
Celá akce byla velmi pěkná. Prezentující firmy znám. Standardně používáme od Trachey dvířka, od J.A.P. Grafosklo za kuchyňské linky
a od Blumu klasicky kování. Dnes nás hodně zaujaly dveře od J.A.P., i když se tím tolik nezabýváme, i přesto nás oslovily. Dále se nám hodně líbila 3D hrana od Trachey. Blum nás překvapil se svým kováním TIP-ON. Nedávno jsme dělali nový showroom, kde jsme použili kování Hettich, a to z toho důvodu, že Blum to ještě neměl v nabídce. Ovšem přicházejí s ním teď. Na akci jsem se přišel podívat, protože mě hodně zajímají nové věci. V příštím týdnu jednu na Moravu, tak se hned stavím podívat v Přerově do showroomu J.A.P.

Táňa Muchová, INDECO
Dnes se mi akce líbila a byla velice zajímavá. I když já se při své práci zabývám pouze firmou Blum a Trachea. Firma J.A.P. pro mě dnes byla úplně nová, ale můžu nabídnout, že by se u nás prodávaly i tyto interiérové dveře. Tracheu miluji, s tou pracuji každý den. U firmy Blum jsem byla v úžasu z bezúchytkového otevírání ledniček a myček, protože to zákazníci u mě poptávali a říkala jsem jim, že to snad ani neexistuje. Dělám kuchyně vždycky bezúchytkové, ale u lednice jsem požadovala, aby si zákazník úchytku vybral. Teď už vím, že to tak není. Velmi mě zaujala pozvánka a také budova hotelu, protože jsem tu ještě nebyla. Dá se říci, že i prostředí dělá na pozvánce hodně. Už jsem se byla podívat i v Trachea a samotné výrobě a velice ráda bych se podívala i do Blumu.

Ing. arch. Michal Kopecký, ATIP
Dalo by se říci, že v podstatě všechny firmy jsou z 95% pro mě novinky. Výrobky firmy Blum občas používám, jinak firmy J.A.P. a Trachea jsou pro mě úplné nové. Jsem především architekt interiérů a některé podrobnosti řeší spíše stavební inženýr. Samozřejmě, co se týká nějakých svých speciálních designových věcí, tak to vybírám sám. Minulý rok mě nějaká rakouská firma ukazovala skryté zárubně. Teď jsem tu viděl J.A.P. poprvé a určitě je použiju. Hodně se mi líbí to řešení návaznosti sádrokartonu na ten hlinkový profil a také, že je to bez nadpraží. Firma Trachea mě zaujala 3D hranou a tipy pana Fišera byly perfektní, ty hned někde využiji. O akci jsem se dozvěděl díky pozvánce, která mi přišla domů a také díky telefonátu. 

DESIGN ROADSHOW ZLÍN

 • 23. dubna 2015, LESNÍ HOTEL

Mgr. Bohumila Kouřilová, Individualisti
Akce se mi velmi líbila, byla jsem tu už asi potřetí a pokaždé se tu setkávám s něčím novým. V každém případě všem doporučuji. Letos se mi hodně líbily dveře Strong od J.A.P. Běžně s touto firmou spolupracuji, ale prozatím jsem používala pouze pouzdra. Co se týká dveří, tak je to pro mě novinka a je to velmi příjemné překvapení. Poté jsem zde získala hodně užitečných informací od firmy Technistone, protože momentálně řeším nějakou zakázku. Dříve jsem už s touto firmou také spolupracovala a jsem s nimi velice spokojená. I s firmou Trachea jsem již spolupracovala a nebyl při zakázce žádný problém. Délka celé akce byla příjemná. Nikdo tu na nás nechrlil příliš informací najednou, všechny informace se daly pěkně postupně vstřebávat.

Veronika Vicianová, Prostorová tvorba UTB
Dnešní akce se mi velmi líbila. Prozatím jsem slyšela pouze o firmě Technistone, firmy Trachea a J.A.P. pro mě dnes byly novinkou. Nejvíce se mi dnes líbily dveře od firmy J.A.P., a to především kvůli jejich multifunkčnosti rámu. To že do nich můžeme dát sklo a jiné materiály, je skvělé. Potom se mi hodně líbilo i propojení kamene od Technistonu a jeho barevné možnosti.

Markéta Křížková, designér
Na dnešní akci jsem se opět dozvěděla mnoho informací, které ke své práci potřebuji a i její délka byla vyhovující. Každý rok přinášíte nějaké novinky a je důležité si to i osvěžovat, protože klientela se mění. Letos mě hodně zaujaly dveře od firmy J.A.P. Mají hodně zajímavý sortiment a rok co rok se opravdu posunují někam jinam. S firmou Trachea spolupracuji hodně. Z této firmy mám opravdu radost, je vidět obrovský posun a velmi ráda se k nim vždycky ráda vracím. O firmě Technistone jsem dnes slyšela poprvé, ale jsem za informace od nich velice ráda.

Akad. arch. Milan Navara
Akce se mi velice líbila. Už jsem tu dnes podruhé. Minule jsem se dostavit nemohl, což mě hodně mrzelo. Poslal jsem ovšem za sebe kolegyni, aby mi alespoň donesla všechny materiály. Na tento den jsem se těšil, protože se tu  vždy dozvím hodně nových věcí. Dnes mě nadchly dveře Strong od J.A.P. Zrovna řeším zakázku, ve které potřebuje přesně tento typ dveří sahající od vrchu dolů. Poté jsem se domluvil se zástupcem firmy na osobní konzultaci. Firmy Trachea a Technistone znám také a obě jsem i při své práci využil. Technistone jsem použil na venkovní obklad. 
 

DESIGN ROADSHOW ÚSTÍ NAD LABEM

 • 16. 4. 2015, CLARION HOTEL

Ing. arch. Miroslav Klofáč
Akce se mi líbila a i její délka byla naprosto optimální. Tím, že to bylo prezentováno v jednotlivých blocích, tak to bylo zajímavé. Z firem, které zde prezentovaly znám J.A.P. a Tracheu. Výrobky firmy Technistone jsem prozatím při své práci nevyužil. Hodně se mi dnes líbily skryté zárubně od J.A.P. Po prezentaci jsem si je hned osahal. Ve svých realizacích jsem prozatím od Trachey používal dvířka a od J.A.P. pouzdra pro posuvné dveře.

Arch Atelier 2000, a.s., Jiří Kallmünzer
Akce byla moc pěkná. K vidění tu byly opravdu zajímavé věci, které si myslím, že i ve své práci využijeme. Prezentující firmy známe, ale při své práci je moc nepoužíváme, protože patří k těm dražším. Dnes je situaci na trhu taková, že klient se vždy ptá po ceně, i přestože se mu výrobky líbí. A když se začíná škrtat, tak se právě začíná od těchto designových věcí. Ne moc často využíváme pouzdra od J.A.P. a v podstatě jsme jednou použili i Technistone na dlažbu a na obklady.

IPD Děčín, Tereza Žirovnická
Dnešní akce se mi líbila, byla pro mě velice přínosná a i s délkou jsem byla spokojená. Zúčastnění firmy znám, ale prozatím jsem při své práci použila pouze pouzdra od firmy J.A.P. Firmu Trachea znám také, ale ještě jsme s nimi nespolupracovali. 
 


DESIGN ROADSHOW KARLOVY VARY 

 • 9. 4. 2015, CENTRUM DVORANA

Truhláštví, podlahářství, Libor Březina
Zatím jsem byl na všech ročnících Roadshow a vždycky se mi to moc líbilo. Úroveň akce – jak ji člověk sleduje po ty roky, se zvyšuje v prezentovaných trendech i ve způsobu prezentace. Firmy, které zde byly představeny, znám. Tedy kromě Technistone. Ten jsem zatím ve své praxi nepoužil – hodně rozhoduje cena za výrobek a montáž. Společnosti JAP a TRACHEU znám. Dveře MASTER mě zaujaly, skryté zárubně už jsme viděli v minulém roce. Co se týká nábytkových dvířek Trachea – hodně zajímavé byly akryláty, ale opět – je to o ceně. 

K. V. DOORS
Na Design Roadshow tady ve Varech jsme byli už minulý rok. O té letošní mě kromě recallingu informovali i kolegové. Protože mým hlavním businessem jsou dveře, tak jsem se těšil hlavně na prezentaci JAP. Výrobky této společnosti dlouhodobě prodáváme, dokonce jsme už zkoušeli montovat bezobložková pouzdra AKTIVE – mimochodem zcela bez problému. Z ostatních firem jsem znal Tracheu – ovšem Technistone – to pro mě byla úplná novinka. Celkově bych to hodnotil jako fajn akci. 

Nábytek Stránský – Kateřina Hubínková 
O akci jsme se dozvěděla z tištěné pozvánky a také z recallingu. Design Roadshow jako takovou znám, už jsem se jí v minulosti účastnila. Z dnes prezentujících firem jsem znala pouze Tracheu. Novinkou v jejich sortimentu pro nás asi nebylo nic, protože my jejich sortiment známe poměrně hodně. Ale vždy je lepší vidět vše v reálném stavu, než jen na papíře v katalogu. Akce byla celkově příjemná, tak akorát dlouhá. Přestože výrobky JAP a Technistone nepoužíváme, rádi jsme si informace od nich poslechli. V budoucnu totiž může přijít zákazník, který je po nás bude chtít. 
 

DESIGN ROADSHOW OSTRAVA

 • 26. 3. 2015, BEST WESTERN Hotel Vista

Ing. arch. Martin Janda, Ateliér Janda – Zezula
Akce se mi moc líbila. Tento typ akcí mám rád a i délka mi naprosto vyhovovala. Prezentující firmy znám a s některými hodně spolupracuji. Nejvíce se při své práci setkávám se společností J.A.P. a používám od nich průřezově celý sortiment. Od zábradlí přes skleněné příčky až k pouzdrům skoro všech typů, ale skryté zárubně jsem tedy ještě ve svých realizacích nepoužil. Od firmy Trachea využívám nábytkové dvířka a od Technistone se mi zatím podařilo použít pár desek na kuchyňské linky, ale přiznám se, že tam je cena dost vysoká a poměrně hůř se to u klientů prosazuje.

Ing. arch. Jiří Liškutín
Akce i její délka byla příjemná, byla profesionálně připravená a všechny produkty byly zajímavé. Výrobky od firem, které zde prezentovaly, více méně ve svých realizacích využívám. Prozatím jsem nejvíce používal výrobky společnosti J.A.P. Konkrétně to byly schodiště a zábradlí. Nedělám tolik interiéry, a proto mi přišla hodně zajímavá dvířka od firmy Trachea a jejich způsob hranění PUR lepidlem.

S Nábytek Company, Jan Miketa
Akce byla hezká, povedená a délka byla v pořádku. Podívali jsme se tu na velmi zajímavé věci, které jsou pro nás velkým přínosem. Nejzajímavější pro mě dnes byly skryté zárubně a dveře MASTER od J.A.P., které jsem měl možnost shlédnout poprvé a je to opravdu skvělá záležitost. Firmu Technistone znám, ale dnes se s ní na takové prezentaci setkávám také poprvé a firmu Trachea známe dobře a dlouhodobě s ní spolupracujeme a jsme velice spokojení.

RO.PA – Ateliér Designu, Zuzana Pavlechová
Akce se mi hodně líbila. Velice jsem ocenila možnost pokládání dotazů prezentujícím, protože jakmile se zúčastním nějaké výstavy, nemám už někdy sílu se po celém dni někoho na něco ptát a stejně tak i vystavovatelé už kolikrát nemají sílu říct všechny potřebné informace. Kdežto zde to bylo krásně odprezentované a ten čas pro to byl vyhrazený. Prezentující firmy znám všechny, ale do svých návrhů používám nejčastěji dvířka od Trachey a klasická pouzdra od firmy J.A.P. Nejvíce mě dnes zaujaly informace o hranění PUR lepidlem na dvířkách Trachea, jejich barevné možnosti a také 3D hrana.
 

DESIGN RAODSHOW PRAHA

 • 19. 3. 2015, ČVUT Fakulta architektury


Ing. arch. Lucie Hanková
Dnešní akce se mi moc líbila a její délka pro mě byla akorát. Firmy, které zde vystupovaly znám, ale běžně jejich výrobky nepoužívám. Novinkou pro mě byla dnes firma Technistone. Tuto firmu znám ze všech nejméně a velice jsem ocenila informace o způsobech hran. Jelikož dělám návrhy interiéru, tak mě také hodně zaujaly dvířka Trachea a jejich hranění PUR lepidlem.

INDECO
Celá dnešní prezentace se nám líbila. Délka byla dostačující, vůbec jsme se nenudili a navíc prezentace byla obsáhlá. Dnes nás hodně oslovily firmy Trachea a Technistone, protože je při své práci hodně používáme. Velice jsme ocenili individuální debatu se zástupci firmy Trachea, protože jsme od nich získali spoustu odpovědí na otázky, na které se nás ptají klienti. Vzali jsme si i kontakt na firmu J.A.P., i když dveře neděláme, ale řekli jsme si, že je třeba v budoucnu můžeme využít na uzavření šaten nebo na přepažení místností.

Ing. Radek Začal, Kubus ateliér
Prezentace se mi líbila a i délka pro mě byla vyhovující. Prezentující firmy znám, ale spolupracuji pouze s firmou J.A.P. Nejčastěji používáme pouzdra, ale prozatím pouze jejich klasické provedení. Samozřejmě se mi hodně líbí ty bezpolodrážkové dveře se skrytou zárubní. Známe to už od jiných výrobců, takže to pro nás není úplně neznámá věc, ale nevěděl jsem, že už to dělá i firma J.A.P.

Ing. arch. Jan Ranný
Akce se mi líbila. Sice jsem přišel trošku později, takže jsem nestihl celou prezentaci firmy J.A.P. Ovšem to jsem si pak vynahradil tím, že jsem vyzpovídal zástupce J.A.P. Délka prezentace pro mě byla v pořádku. Neznal jsem akorát prezentující firmu Trachea. Jinak od firmy Technistone jsem navrhoval kuchyňské pracovní desky a od J.A.P. hlavně pouzdra. Hodně se mi líbilo bezobložkové pouzdro, kvůli kterému jsem sem také přišel. Už jsem to řešil dříve v pořadu Jak se staví sen, ale to je firma J.A.P. ještě neděla. Toto provedení jsem znal od konkurence, ale tato varianta od J.A.P. je velice hezká a jsem rád, že firma J.A.P. to už také umí. Poté se mi také hodně líbilo oboustranné otevírání dveří.


DESIGN ROADSHOW PARDUBICE

 • 5. března 2015, HOTEL EURO

Ing. Jana Jirmanová, ANNA interiér
Dnešní akce se mi moc líbila. Bylo v ní obsaženo více informací než na poslední Roadshow, na které jsme s kolegyní byly. Vaše akce navštěvujeme pravidelně a dnes to pro nás bylo opravdu přínosné. Celá prezentace byla pojata velmi vtipně a byla díky skvělým videovstupům daleko atraktivnější. Celý čas, který jsem zde strávila, mi příjemně uběhl a ani jsem nezaregistrovala délku trvání. Firmy J.A.P. a Tracheu znám už z minulých prezentací. Docela mě oslovila firma Technistone, kterou taktéž znám a oceňuji její přínos. Co mě dnes hodně oslovilo – dvířka Trachea s PUR lepidlem.

Ing. Bohumil Suchánek, BOWOS s.r.o.
Tuto akci jsem dnes navštívil poprvé a musím říci, že byla velice příjemná. O akci jsem se dozvěděl z propagačního materiálu, který přišel k nám do firmy. Zaujal mě ten název Roadshow a říkal jsem si, že to může být něco jiného než klasického semináře a opravdu bylo. Taktéž mě oslovila nabídka všech firem, které zde vystupovaly. Všechny firmy znám a dalo by se říci, že jsem je použil i ve svých realizacích. Spíše jsem byl zvědavý, co přinesou nového. Velice mě zaujala akrylátová dvířka od Trachey. Další firma Technistone – to je pro mě taková klasika a co se týče firmy J.A.P. tak mě zaujaly dveře MASTER, ale setkávám se s tímto typem dveří i jinde. Zákazníci mají o tyto vysoké dveře velký zájem, ale cena je pro ně někdy odrazující. Velice také oceňuji formu celé akce a možnost pokládání dotazů. Jel jsem na tuto akci s tím, že jsem spoustu takových prezentacích již absolvoval, ale tato mě příjemně překvapila.

Ing. Karel Peterka, THERMO PLUS
Na celé akci mě zaujalo její uspořádání. Nebylo to vůbec monotónní a bylo to díky videím živé a dynamické. O akci jsem se dozvěděl díky telefonátu, a poté mi přišla poštou i pozvánka. Sice už o všech představených výrobcích něco vím, ale chtěl jsem se dozvědět něco nového a zajímavého. Zaujala mě třeba firma Trachea, ocenil jsem informace o rozdílu mezi lepidly EVA a PUR. Co se týče firmy J.A.P. a dveří, to byly věci, které jsem viděl už minulý rok, ale rád jsem si je připomněl. Firmu Technistone také znám, ale zatím jsem nic od nich ve svých realizacích nevyužil.

Zdeněk Kučera, K - interiér
Už jsem na této akci podruhé a jsem mile překvapen. Minulý rok jsem byl v Hradci Králové a akce je čím dál tím lepší. Přijel jsem se podívat především na prezentaci firmy J.A.P. a byl jsem mile překvapený, co se týká novinek. Ostatní dvě firmy moc neznám, ale jejich prezentace se mi také líbila.