6. ročník odborně diskuzního semináře
DESIGN ROADSHOW


DESIGN ROADSHOW ČVUT, PRAHA
13. 10.2016
 

Beata Haškovcová – Beadesign
Seminář byl velice zajímavý, novinky byly představeny v krátkosti a srozumitelně. Bylo dost prostoru i na dotazy, tak jsme se mohli zeptat na to, co jsme nevěděli nebo co nás zaujalo. Líbily se mi  screeny, o jejichž existenci jsem věděla, ale chybělo mi více informací, které jsem zde dostala a tak se nemusím sama po ničem pídit. Určitě něco z toho v budoucnu využiji do svých realizací.

Ing. Lenka Bidermannová
Seminář byl pro mě velice poučný, zejména povídání o dveřích a zárubních, v tom se trochu ztrácím, ráda jsem se dozvěděla nové věci. Většinu zde představených firem jsem znala, s Tracheou spolupracuji. Přínosné pro mě bylo představení roletek a screenů, také z hlediska ceny, to je pro mě a mé klienty vždy důležitá informace.

Mgr. art. Ján Maca
Na Design Roadshow nejsem poprvé, musím říct, že jsou semináře čím dál tím lepší. Nejvíce se mi líbilo představení dveří a zárubní od J.A.P, myslím, že je brzy využiji i ve své praxi.

Václav Mázný, Variant Příbram s.r.o
Já bych řekl, že je to tady opravdu velmi plodné, protože se dozvíme věci, které se jinde nedozvíme, a můžeme se zeptat na to, na se jinde zeptat nemůžeme.

Ing. arch. Jaroslav Tachecí, Studio JATA
Takový seminář je určitě lepší než jen nějaké přednášky. Tady je to hodně zaměřeno na architekty, což oceňuji. Prezentované firmy znám, s některými dlouhodobě spolupracuji a jsem velmi spokojen. Seminář hodnotím velmi kladně.

Natali Vekeman, Bdoors s.r.o
Většina prezentací, kde jsem kdy byla, tak byla trošku nudná. Tady vše probíhalo kreativně a interaktivně, což se mi moc líbilo. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, jednotlivé firmy bych chtěla brzy kontaktovat a navázat nějakou spolupráci.

Miroslav Křižan, Ateliér MY a Jakub Stach, Interior design
Seminář byl inspirativní a informativní, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Bezobložkové zárubně jsme znali od italských firem, bylo velmi zajímavé je vidět od české firmy a takto naživo. Už teď se moc těšíme na další setkání.

Ing. arch. Roman Plát – RP creative 
Každá firma měla nějakou novinku, dozvěděl jsem se dost nového, něco znám ze svých spoluprací, ale s něčím jsem se dosud nesetkal. Určitě něco z toho použiji do svých realizací


DESIGN ROADSHOW ČESTLICE U PRAHY
17.3. 2016, centrála REHAU

Ing. Eva Lövenhöferová, EVALOFA
Na dnešní Design Roadshow jsem se dostala díky e-mailové pozvánce. Na žádné z předchozích Design Roadshow jsem nebyla, ale moc se mi tu líbilo. Šla jsem to vyzkoušet, co se vlastně dozvím, a jsem moc spokojená. Vše, co jsem potřebovala vědět, jsem zjistila. Výrobky firmy REHAU jsem zatím nepoužila, dnes jsem však zjistila, že možnosti uplatnění roletek v interiéru jsou široké, takže v budoucnosti roletky jistě využiji.  
 
Farský Pavel, truhlářství Farský
Dostali jsme zde veškeré potřebné informace k použití rolet v interiéru, takže jsme velmi spokojeni. O minulé akci v Liberci jsme se dozvěděli z webových stránek Design Roadshow, na dnešní akci jsme již byli osloveni přímo. Využití roletek není zcela obvyklé, ale občas jej využijeme. Teď už taky víme, kam se do budoucna obrátit. Člověk většinou k vyhledávání informací v dnešní době použije internet, ale zjistit vše potřebné přímo u zdroje je rozhodně přínosnější.
 
Ing. arch. Roman Klein
S průběhem dnešní akce jsem opravdu spokojen, získal jsem veškeré potřebné informace.  Roletky jsem zatím v interiéru nepoužil, věnuji se především rekonstrukcím původních interiérů ve starých domech, kde zatím nebyla příležitost je využít. Určitě to ale nevylučuji, a občas se také dostanu k realizaci něčeho modernějšího, kde bych je uplatnit mohl. Jediné co bych ještě ocenil, by byly orientační ceny zde prezentovaných výrobků.  
 
Aleš Rejman a Jan Maca, Decoland, s.r.o.
Na akci jsme přišli díky pozitivní zkušenosti z loňského ročníku na ČVUT. Téma bylo hodně zajímavé a doposud bohužel trochu opomíjené. Zatím roletky v interiérech moc nevyužíváme, většina našich klientů je přesvědčena, že je to klasická roleta jako před 20 lety a je těžké je přesvědčit o designových vlastnostech roletek v interiéru. Dostali jsme veškeré informace a jsme velmi spokojeni.
 
Ing. Pavel Červený, TECHO, a.s.
Ano, líbilo se mi tu opravdu moc. Informace, které jsem dnes získal, byly zajímavé, i přesto že jezdím do Německa a výrobky firmy REHAU znám. Oživení informací se vždy hodí, získané informace mohu předat kolegům ve firmě. Skvělá dnes byla možnost výběru času prezentace, původně jsem plánoval ranní čas, a nakonec mi to vyšlo až odpoledne, takže jsem rád. 

Jan Pulkrábek, KATE Trading, s.r.o.
Chodím na akce DESIGN ROADSHOW téměř pravidleně, jen letošní první akci v Praze jsem bohužel časově nestihl. I proto jsem moc rád, že jsem mohl přijít nyní do REHAU. Jsem opět maximálně spokojený a mám veškeré informace.

DESIGN ROADSHOW HOLEŠOV
3.3. 2016, výrobní areál TRACHEA
 
 
Truhlářství Winkler, Petr Winkler
Moc se nám tu líbilo, bylo to zajímavé. Všechno se to rychle vyvíjí, tak je potřeba sledovat novinky a připomínat si. Vím, že segmentová dvířka už existují delší dobu, ale přiznám se, že jsem je zatím spíš přehlížel, proto bylo zajímavé se o nich dozvědět více a vidět je na vlastní oči přímo u výrobce. Informace, které jsem dnes načerpal, byly naprosto vyčerpávající, na své otázky už znám odpovědi, za mě perfektní akce. Informací je spousta, kdo se nepřipomíná, na toho se zapomene. Dvířka společnosti Trachea využíváme opravdu často.

VALUŠEK INTERIÉR, Libor Valušek
Velkým přínosem dnešního semináře pro nás bylo bližší seznámení s akrylátovými dvířky a především možnost vidět detailně výrobu. Získané informace budou velkým přínosem, rozhodně využijeme širokou nabídku akrylátových dvířek.

LOKNOK DESIGN, Jarek Materna
Jsem z dnešní akce nadšený, viděl jsem spoustu nových věcí a získal inspiraci, takže paráda. Největší přínosem pro nás bylo rozhodně seznámení s výrobou. Teď už vidím za hotovými dvířky i příběh, který za nimi stojí. Kolik je třeba píle, a že to není jen o pěkném dekoru. Firmu Trachea jsem již znal, ale měl jsem ji zafixovanou pouze jako výrobce foliovaných dvířek, teď vím, že má i další velmi kvalitní produkty.

SNábytek Company, s.r.o., Jan Miketa
S firmou Trachea spolupracujeme dlouhá léta. Velmi užitečně strávený den, odnášíme si mnoho nových poznatků. Velkým přínosem pro nás byla možnost spojit návštěvu showroomu, tedy prohlídku vzorků, i přímo s výrobou, a nahlédnout ,,pod pokličku“.

Ing. Arch. Bradáč Jiří
S dnešní prezentací jsem velmi spokojen. Obzvlášt mě zaujala preciznost výroby, jaká tu existuje a také testy kvality nalepení folie. Skvělá je možnost, vzít sem také přímo koncového zákazníka a vše mu ukázat. Firmu Trachea jsem určitě znal i dříve, naše architektonické studio již několikrát využilo dvířka přímo od Trachey.


DESIGN ROADSHOW PŘEROV
3.března 2016, výrobní areál J.A.P.
 

Ing. arch. Petr Brauner, Ing. arch. Jarmila Braunerová
My jsme architekti, takže pro nás byly zajímavé hlavně vlastní výrobky, které pak můžeme používat. Člověk si rozšíří obzory a pak ví, co vše lze zákazníkům nabídnout. Myslíme si, že dveře Master by se jim mohly líbit, nás určitě zaujaly.

TRADIX REALIZACE, Libor Michálek
Na akci jsme přijeli, abychom si rozšířili obzory, což se i stalo. V Přerově jsme poprvé, takže pro nás byla velice zajímavá i výroba, kterou jsme nikdy neviděli. Design Roadshow se účastníme první rok a jsme rádi, že jsme přijeli

SNábytek Company, s. r. o., Klára Kašparová
My jsme realizátorská firma, děláme rekonstrukce, máme výrobu nábytku. Takže děláme v podstatě všechno - od podlahy po strop. S kolegy jsme přijeli hlavně proto, že nás zajímali novinky. Nejsem v tomto oboru moc dlouho, takže pro mě tato akce byla opravdu velkým přínosem. Nejvíc mě zaujaly skryté zárubně, u kterých si cením hlavně designu. Myslím si, že pro designéry a architekty je také velkým přínosem Showroom B, ve kterém jsme viděli výrobky, které běžný zákazník vidět nemůže. Na Design Roadshow jsem poprvé a s akcí jsem byla spokojená.

Ing. arch. Vladana Uvízlová, Ing. arch. Jana Cigošová
Akce se mi líbila, my zrovna navrhujeme prosklené kanceláře, tak jsme rády, že jsme mohli celoskleněné stěny vidět na živo. Dveře Master nás zaujaly a určitě je v nějakém návrhu použijeme a doporučíme ostatním. Zajímavé bylo jak propojení s výrobou, tak i to, že tu máte vystavené polotovary – konstrukce dveří a mohli jsme si prohlédnout také to, jak se to dělá a ne jen finální výrobek. Na akci jsme poprvé a jsme velmi rádi, že tu jsme.

František Janíček
Přijeli jsme hlavně proto, abychom se seznámili s novinkami na trhu, nikdy jsem se osobně nesetkal s tímto typem dveří. Přijel jsem hlavně kvůli Grafosklu, protože jsem o něm nevěděl nic bližšího a tady jsem zjistil, jak se vyrábí a veškeré potřebné informace. Zaujalo mě i to, že jsem mohl jít do výroby, zjistit informace přímo od „zdroje“ a vše si osahat.

Menro, spol. s r. o., Roman Mencl
Nejvíce nás zajímalo grafické sklo – Grafosklo, možnosti grafického znázornění a různé možnosti průsvitnosti skel, posuvné dveře a kompletní výroba, to jsou hlavní důvody, proč jsme na akci přijeli. V J.A.P. jsme poprvé stejně jako na Design Roadshow.


DESIGN ROADSHOW PRAHA
18. února 2016, vzorkovna J.A.P.
 
Ing. Arch. Gabriela Fruhaufová
Dnešní seminář se mi moc líbil, zúčastnila jsem se projektu design Roadshow poprvé. Ač produkci firmy JAP znám, zaujaly mne dveře MASTER, které v interiéru určitě využiji. Informace, které jsem zde načerpala byly naprosto vyčerpávající.

Akad. Arch Tomáš Turek, Ing. Arch. Lenka Šilhavá
Akce se nám líbila. Průběžně sledujeme novinky týkající se dveří bez zárubní, takže i pro nás byl seminář přínosný a získali jsme veškeré potřebné informace. I průběh akce byl velmi příjemný. Milým překvapením, a přínosem do budoucna, bylo zjištění, že JAP má vzorkovnu přímo v Praze.

Ing. Arch. Koucký
Přišel jsem, protože vývoj jde stále kupředu a je třeba držet krok. specifika každého produktu se také dají nejlépe vyzvědět přímo u výrobce.

Soňa Kordischová a Šárka Pospíšilová
Jsme velmi rády, že jsme se mohly zúčastnit. Největší novinkou pro nás bylo řešení pojezdu dveří STRONG. Se společností JAP jsme již při přípravě interiéru spolupracovaly a jejich dveře, které jsou funkční a zároveň pěkné, využijeme jistě znova. Skvělou zprávou pro nás byla možnost zpracování netradičního schodiště, které teď zrovna poptáváme pro klienta.