6. ročník odborně diskuzního semináře
DESIGN ROADSHOW


I v roce 2014 jsme navštěvovali vybrané kraje ČR, abychom tamním odborníkům v oblasti architektury, designu a stavebnictví zprostředkovali ukázku novinek pro tvorbu interiérlů soukromého i komerčního charakteru. Tento odborný celorepublikový projekt byl připraven ve spolupráci s předními českými výrobci SAPELI, J.A.P., Trachea a BLUM. Odborným garantem a zároveň autorem expozice se stal prof. akad. arch. Jan Fišer.
 
200


Ing. arch. Jan Pala, České Budějovice: Líbí se mi zapojení všech firem, aby se dal táhnout jeden design. Takže to považuju za pěknou spolupráci. Já se zajímám o nové výrobky – z tohoto hlediska to až tak přínosné nebylo. Ale byla velmi příjemná ta diskuze. A bylo příjemné vidět spoustu věcí naživo, i když mi byly trochu vnuceny dřevodekory od Trachey – těm já příliš nefandím. Ale jinak jsem byl spokojený – možná jsem nebyl až tolik ta správná cílová skupina, protože dělám vyšší architekturu, ale bylo zde spoustu kolegů, kteří to velmi ocenili.

Ing. arch. Karel Kafka, Pardubice: Akce se mi líbila, rád jsem přijel. Zaujalo mě to téma, které v současné době často hodně řeším, tak jsem si říkal, že se o tom dozvím něco přímo od výrobců. Řeším téma dveří atd. Hned při příchodu mě zaujalo kování. To byl ten první dojem, protože jsme to nedávno řešil. A na nábytku mě zaujalo bez úchytkové kování. Já jsem ho nedávno „vnucoval“ klientovi, že je to to pravé. Takže jsem měl možnost si to vyzkoušet in natura. Neviděl jsem ještě nikdy T.acrylic zrcadlo, jinak jsem novinky už viděl. Ale nikdy jsem neměl tolik času se o tom dozvědět tolik do hloubky. Protože člověk jak je zaměstnaný…tak se zaměří do hloubky jenom na to, co zrovna potřebuje. A tady jsme měli možnost zaměřit se na širokou škálu výrobků poměrně do hloubky a měli jsme možnost se na to zeptat. Takže jsem nemusel nikde surfovat na internetu. 

Daniela Nováková, N studio, Ostrava: Prezentace se nám líbila daleko více, než před dvěma lety. Určitě to bylo rozšířenější. Je to lepší, než pročítat nějaké katalogy, tyto akce jsou pro nás lepší.  Bylo velmi příjemné, že ty firmy a ty prvky spolu souvisí. Před dvěma lety tu byl Dřevojas a Myjoys – to je pro nás spíše specifikum. Každý ten obor pro nás byl dnes přínosný. I ta délka byla super.

Ing. arch. Jiří Záhořák, Zlín: Akce byla příjemná, profesionálně zpracovaná. Takových není mnoho. Nejvíce mě zaujaly ty akrylátové povrchy. A to hlavně z toho důvodu, že se dají následně doma opravit. Obecně bych řekl, že všechny dnes prezentující firmy jsou na světové úrovni. Myslím si, že minulý rok to bylo trochu kratší, někteří už tentokrát nemohli vydržet a odcházeli. Takže možná kratší. Bylo to hodně informací.

Ing. arch. Michaela Stránská, Karlovy Vary: Vaše prezentace se mi nesmírně líbila, myslím si, že to bylo přínosné. Hovořila jsem o tom s pány z Trachey, protože Trachea dvířka používám. Jako novinku jsme vnímala dveře bez zárubní od J.A.P.  - to je kousek. Když dělám zákazníkům celý dům, tak mi přinesou projekt hrubé stavby, a já si mohu navrhnout příčky, dveře… A ideální je, když jsou v tom baráčku všechny dveře stejné, a ještě šetří místo. Pak se mi líbil magnetický zámek u SAPELI. Trošku, co mě děsí, je to sklo. Protože ty velké vzorky velmi nerada používám do kuchyní. Podle mého názoru je to záležitost velmi krátkodobá. A něco, co je tak dominantní v rámci interiéru, působí příjemně jen po krátkou dobu. Ale záleží na vkusu zákazníka. Ten vkus je převeliký a někdy je velmi těžké jim vyhovět. Ruské obyvatelstvo tady má zvláštní vkus. Hlavně zlaté lišty, úchytky s brilianty. Ale musím Vám říci – jak tady Trachea ukazovala patinu, tak jsme si vzpomněla,  že ke mně přišla dáma a chtěla kuchyň – a říkala takovou tu „volezlou kuchyň“. Tím myslela starobylý look patiny.

Ateliér Pražáková, Ing. arch. Ludmila Pražáková, Liberec: Byla jsem na akci už dvakrát – a protože jsem tu byla minule spokojená - přišla jsem dnes znovu. Hrozně se mi líbilo rozdělení skříněk od společnosti BLUM a zároveň i mechanické otvírání. Dveře se mi líbily také, ale přeci jen už hovoříme o výrobcích ve vyšší cenové relaci… což platí i pro obklady stěn. Prezentace se velmi líbila, nebyla ani příliš dlouhá, bylo to příjemné a místy dokonce i vtipnou formou – jakou moderátorka provázela programem. Moc děkuje jak za přípravu, tak i za tu akci.

Architektonické studio Hysek, spol. s r. o., Plzeň: Co se týká prezentovaných novinek - rámcově o nich vím, ale neznala jsem detaily. Všechny klienty mám v povědomí i s jejich produktovým portfoliem, i když ne všechny používám. V celku jsem získala na akci informace, které jsem od prezentace očekávala. Děkuji. 

Ing. arch. Jaromír Veselý, Ústí nad Labem: Hned na úvod musím říct, že kdybyste mi třikrát nevolali, tak bych nejspíš nedorazil :-). Pozvánku jsem sice dostal a zaujala mě, ale díky velkému objemu práce člověk zapomene. Ale jsem rád, že jste volali a já tady mohl být. Většinu výrobců, která tu dnes prezentovala své výroby, znám a využívám je. Zbytek představovaných výrobků jsem neznal a byly pro mě novinkou. S délkou i obsahem prezentace jsem spokojen a bylo to dobrý :-)

Ing. arch. Klára Trnková, Brno: Akce se mi líbila. Tím, že byla prezentována v krátky blocích, kde se firmy střídali, tak mi to dlouhé nepřipadalo. Všechny firmy, které zde prezentovaly již znám a při své práci je využívám. Pro mě byly velké novinky bezobložkové dřeve od J.A.P.  a elektronické kování od Blumu. Kování od Blumu se mi moc líbilo, ale nevím, zda můj okruh zákazníků by to ocenil. 

Ing. arch. Olga Kleinová, Brno: Na akci jsem přišla předevím kvůli tomu, že jsem si chtěla prohlédnou reverzní zárubeň od SAPELI. Dostala jsem k tomu všechny potřebné informace. Dveře od SAPELI nepoužívám, protože děláme hodně atypycké řešení a jsme ve spojení s truhláři, kteří nám dělají i dveře. Z dalších novinek, které se tu prezentovaly mě zaujalo kování o firmy Blum. Celý program akce se mi líbil a časově mi vyhovoval. 

Ing. arch. Pavel Linhart, Hradec Králové: Akce i její délka se mi líbila. Především byly dobře připravené otázky, protože někdy se člověk opravdu bojí zeptat. Když je konverzace takto připravená, tak je to super. Firmy, které zde prezentovaly znám a spolupracuji s nimi. Jedinou novinkou pro mě bylo kování od Blum, které bych si dokázal představit u sebe v kuchyni. 

Tomáš Severa - interiérové studio Sefir, Hradec Králové: Prezentace byla hodně zajímavá. Znám i firmy, které zde prezentovaly. Běžně spolupraciji s firmou J.A.P a SAPELI. Od firmy J.A.P. máme vyvzorkované Grafosklo za kuchyňské lidnky a od SAPELI interiérové dveře. Novinkou pro mě bylo kování od Blum, které není ještě ani v katalogu. To se mi opravdu hodně líbilo. Zaujaly nás s kolegou i bezobložkové zárubě, o kterých už jsem slyšeli, ale fyzicky jsme je ještě neviděli. 

Ateliér A 32, Bc. Jan Císař, Praha: Celá akce byla příjemná. V rámci prezentovaného mi přišla délka akce adekvátní. Prezentující firmy jsem znal a spolupracuji s nimi. Jejich výrobky mi přijdou sympatické. Akorát firmu Trachea jsem doposud neznal, to byla pro mě novinka. Byl jsem překvapený šíří sortimentu společnosti J.A.P. Nevěděl jsem, že dělají až tak dobré věci. Kdysi dávno jsem byl na jich stránkách a přišlo mi, že je to obyčejná firma s omezeným sortimentem a vůbec jsem netušil, že dělají takové designové věci. Od SAPELI používám interiérové dveře do pokojů. 

Ing. Marika Tafatová, Praha: Na této akci se mi líbilo. I délka dvě hodiny mi přišla tak akorát, moji pozornost jste po celou dobu udrželi. Frimy, které se zde představily znám a občas jejich výrobky při své práci používám. Především používám dveře SAPELI. Vím o firmě Trachea. Teď momentálně řeším s klientem, že se mu líbí Overface, takže něco zajímavé vybereme. Hodně se mi líbily testy skleněných dveří. Viděla jsem, jak to funguje a mám díky tomu i dobrou argumetaci pro klienty. Hodně se mi líbili dveře bez zárubní. Sice jsem o nich slyšela už u konkurence, ale ty informace se mi hodí. 

Alena Kučerová, Kuchyňské studio AVE, Jihlava: Z celé akce jsem nadšená, protože prodáváme kuchyně. Například kování od firmy Blum znám dobře, ale dozvěděla jsem se tu i spoustu nových věcí. Dále jsem se tu dozvěděla mnoho zajímavých informací o skle, které jsem velice ocenila. Délka prezentace mi přišla přesně akorát. Ostatní prezentující firmy také znám. 

Ing. arch. Milica Čudková, Jihlava: Akce byla zajímavá, ale některé věci se opakují každý rok. Délku prezentace bych trochu zkrátila. Firmy, které se zde představily znám a ve své práci používám. Od SAPELI využívám interiérové dveře, kování od Blum sice vybírají truhláři, ale já vybírám ty výsuvy. Vždy jim řeknu, jakým způsobm se to má otevírat. Zajímavé pro mě byly bezobložkové dveře, ale je škoda, že se nadají dát do tlustší zdi.